Nowa seria bitów Wera IMPAKTOR

Posiadasz mocną zakrętarkę udarową? Masz problem z bitami?

Coraz większą popularność zdobywają obecnie nowoczesne zakrętarkami udarowymi (ang. impact drivers) zwane takżewkretarkami impulsowymi lub impaktowymi. Są to mocne wkrętarki o dużej mocy, posiadające mechanizm wywołujący krótkie, lecz bardzo intensywne skoki momentu obrotowego ułatwiające dokręcanie oraz odkręcanie. Są one szczególnie przydatne w przypadku np. luzowania zapieczonych śrub i wkrętów lub mocowania długich wkrętów w pracach dekarskich.

Zwiększony moment obrotowy działa jednakże bardzo niekorzystnie na bity oraz uchwyty, którymi przenoszony jest z wkrętarki na mocowany element złączny. Tradycyjne bity na skutek dużego przeciążenia zużywają się nadzwyczaj szybko.

Bit Wera Impaktor do zakrętarek udarowychRozwiązaniem problemy jest nowa seria bitów i uchwytów Wera IMPAKTOR zaprojektowana do współpracy właśnie z wkrętarkami impulsowymi.

Serię Wera IMPAKTOR wyróżnia:

  • zmodyfikowana geometria części roboczej
  • specjalnie dobrany, wieloetapowy proces hartowania
  • użycie wysokiej klasy stali
  • pokrycie nasypem diamentowym w celu redukcji efektu cam-out (wyskakiwania z gniazda wkrętu)
  • strefa skrętna absorbująca energię

Wszystko to zapewnia znacznie dłuższą żywotność bitów oraz uchwytów w porównaniu do wersji tradycyjnych. Testy potwierdziły również, iż w stosunku do dostępnych obecnie na rynku bitów do wkrętarek impaktowych nowa seria IMPAKTOR wyróżnia się 5-8 razy dłuższą żywotności.

Bity Wera IMPAKTOR dostępne są jako Phillips (PH), Pozidriv (PZ), Torx (TX), sześciokąt (imbus) oraz płaski w wersji 1/4″ C 6.3 dł. 25 mm, jako długie końcówki 1/4″ E 6.3 dł. 50 mm a także w zestawach.

    Zestaw bitów Wera Impaktor do zakrętarek udarowych

 

Zestaw bitów Wera Impaktor do zakrętarek udarowych

 

Najnowsze wpisy