System Knipex Tethered Tools

Firma Knipex opracowała system służący zabezpieczeniu narzędzi ręcznych przed upadkiem z wysokości. Oferta została stworzona dla 45 szczypiec, obejmuje 16 szczypiec izolowanych oraz 29 szczypiec z wielokomponentowymi nasadkami (inne dostępne są na zamówienie).

Knipex Tethered Tools

Knipex Tethered Tools = narzędzia „na uwięzi”

W rękojeści szczypiec wbudowano (metodą zgrzewania) zaczep z drutu stalowego. Wytrzymałość statyczna połączenia zaczepu z rękojeścią wynosi 400 N, a dynamiczna – 3 m/10 ft. Zaczep wykonany został na wewnętrznej stronie rękojeści dzięki czemu praca nie jest utrudniona i umożliwia zastosowanie całego systemu zabezpieczenia narzędzi Tethered Tools.

Zaczep z drutu stalowego    Zaczep na wewnętrznej stronie rękojeści
Gdy już mamy szczypce z zaczepem, można do nich dokupić cały zestaw do ich zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości. Zestaw zabezpieczający składa się z: linki zabezpieczającej, trzech pasków mocujących oraz dwóch karabińczyków (zdjęcie poniżej). Wszystkie te elementy można łączyć według indywidualnych preferencji.

Od lewej: 3 paski mocujące, 2 karabińczyki, linka zabezpieczająca
Linka pełni rolę głównego zabezpieczenia narzędzia podczas pracy, jest elastyczna i rozciąga się do 1,5 m. Maksymalne obciążenie jakie może udźwignąć to 1,5 kg. Za pomocą paska można ją zamocować do ubrania roboczego lub bezpośrednio na nadgarstku. Z kolei paski umożliwiają bezpieczne łączenie z nią różnych narzędzi. Zamocowane są w karabińczyku połączonym z ubraniem roboczym, zabezpieczają je też przed wypadnięciem.

Linkę i paski wykonano z materiału tekstylnego, nie przewodzą one prądu i są bezpieczne podczas prac przy istalacjach czy sieciach elektrycznych. Cały zestaw jest bardzo prosty w obsłudze, estetyczny oraz wygodny w pracy i transporcie. Narzędzia chronione są przed upadkiem zarówno w trakcie ich stosowania jak również podczas transportu do miejsca pracy.

KNIPEX posiada w swojej ofercie szczypce i wyposażenie, które zapewnia skuteczną ochronę szczypiec KNIPEX przed upadkiem.  

System zabezpieczenia narzędzi znajduje zastosowanie także w asortymencie wkrętaków VDE. Otwór przelotowy w rękojeści wszystkich wkrętaków KNIPEX umożliwia zastosowanie systemu zabezpieczenia narzędzi, jak pokazano na przykładzie rękojeści naszego nowego wkrętaka KNIPEX „Slim” do wkrętów z problem PlusMinus.

System zabezpieczenia narzędzi znajduje wszechstronne zastosowanie m.in. w: budownictwie naziemnym, elektrowniach wiatrowych, dekarstwie, przy budowie dróg, organizacji imprez jak również przy pracach instalacyjno-wykopowych, alpinizmie przemysłowym oraz wiele innych.

Ofertę szczypiec z zabezpieczeniem przed upadkiem znajdziesz w załączonej ulotce na str. 8-9 oraz w ulotce KNIPEX Tethered Tools

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z możliwością zabezpieczenia narzędzi:

Najnowsze wpisy