Klasyk na nowo: Szczypce-klucz

Unowocześniona wersja Szczypiec-klucz to produkt jeszcze bardziej wydajny niż kiedykolwiek.

Szczypce są znacznie lżejsze od poprzedniej wersji oraz bardziej przyjazne dla użytkownika dzięki dwóm skalom nastawczym. Obejmują bezstopniowo wszystkie wielkości w zakresach średnic do 52 mm lub 2 cali.

Szczypce-klucz o długości 250 mm z równoległymi szczękami chwytnymi, które umożliwiają mocowanie nawet delikatnych przedmiotów, takich jak chromowane nakrętki, bez uszkodzeń i z dużą siłą, są jeszcze mocniejsze: ważą zaledwie 450 gramów i są o 15 procent lżejsze od swojego legendarnego poprzednika. Przy tym jednak zachowują wysoką stabilność i jednocześnie oferują dużą funkcjonalność. Z 19 pozycjami nastawczymi, które można wybierać i blokować za naciśnięciem przycisku, szczypce posiadają jeszcze dwie dodatkowe możliwości regulacji w porównaniu z poprzednikiem. Dzięki zwiększonej o 13% chwytności szczypiec możliwe jest chwytanie nakrętek i łbów śrub o szerokości do 52 mm lub 2 cali bez luzów.

Ustawienie pokazuje nowy model w dwóch skalach naniesionych laserowo: metrycznej z przodu nad siatką ustawień zębatych i calową z tyłu główki szczypiec. Alternatywnie do szybkiej regulacji przyciskiem na obrabianym detalu żądany rozmiar może być wcześniej ustawiony za pomocą skali.

Projekt osłonek oraz nowe rowkowanie ramion bardzo poprawiają ergonomię obsługi szczypiec, które w różnych rozmiarach i wariantach od dziesięcioleci sprawdzają się w zastosowaniach sanitarnych, w budownictwie i rolnictwie, w pojazdach silnikowych oraz w przemyśle, usługach i transporcie.

Ulepszone szczypce KNIPEX 86 250 dostępne są również w rozszerzonym zakresie wariantów wykonania powierzchni i osłonek na rękojeści. Nowsza wersja zajmuje mało miejsca i zapewniającego oszczędność kosztów narzędzia do wkręcania śrub o szerokim zakresie zastosowań.

Więcej informacji znajdziesz w folderze:

 

Najnowsze wpisy